Neskutečný obrat

FK JUNIOR Děčín - ASK Lovosice 2:4 (2:2)

V 19.kole jsme zajížděli na hřiště Junioru Děčín, kterému jsme chtěli vrátit podzimní domácí porážku. Bohužel již ve 3. minutě utkání jsme prohrávali 2:0. V tu chvíli by si na nás nevsadil ani ten největší optimista.

Opak byl pravdou, do 15. minuty jsme se dostali zpět do zápasu a začali soupeře přehrávat. Postupně přicházeli i brankové příležitosti, jednu z nich se ve 32.minutě podařilo proměnit Markem Kočinou, když se prosadil hlavou z rohového kopu. Vstřelená branka nás uklidnila a na hřišti jsme dominovali. Srovnat skóre se nám podařilo ve 38. minutě, když Martin Suchý parádní přihrávkou mezi střední obránce nalezl na hranici pokutového území Roberta Espinosu, který si míč zpracoval na prsa a podél vybíhajícího brankáře Nováka vyrovnal na 2:2. Další šance v 1. poločase se nám nepodařilo proměnit a tak se šlo za nerozhodného výsledku do kabin. Do toho druhého jsme nastupovali s vědomím, že nesmíme prospat zase začátek. To se nám podařilo a pokračovali jsme ve zlepšené hře. Soupeře jsme přehrávali a odměnou pro nás byl průnik Espinosi v 55.minutě, který ho na dvakrát proměnil ve vítěznou branku. Skóre a celkový průběh utkání pečeti v 87. minutě Jan Vochomůrka, standardku téměř z poloviny hřiště poslal Novákovi přímo do pravého horního rohu branky.

Když zapomenu na první 5. minutovku, tak jsem s výkonem mužstva velmi spokojen. Jejich přístup a hlad po vítězství, byl ukázkou jak se kolektivně hraje o postupové příčky. Velmi dobře zahrál Lukáš Klement, který odehrál nadstandardní zápas. Utkání se nám povedlo, o to více nás mrzí zbytečně ztracené body v předchozích zápasech.

Sestava: Marek, Suchý, Drbal, Vochomůrka, Kočina, Drbal, Walter (Klug), Klement, Hušek, Baborák (Husar), Espinosa, Lenrt (Oros)

Branky: Espinosa2, Kočina, Vochomůrka

Sobota 5.5. 2018 od 10:15hod. ASK Lovosice - TJ Slavoj Bohušovice n.O.