Tři body ze Štětí

SK Štětí - ASK Lovosice 0:1 (0:1)  V prvním kole krajského přeboru jsme zajížděli k okresnímu derby na hřiště SK Štětí. Respekt z jednoho z kandidátů na postup a takticky vyvedený výkon nám přinesl první tři body.

Štětí diktovalo tempo hry většinu utkání, přesto jim náš týmový výkon nedovolil za 90 minut utkání skórovat. Naši brankovou příležitost z 10. minuty dokázal proměnit ve vítězný gól Roberto Espinosa. Za zmínku stojí ještě nastřelení tyče Waltrem po přihrávce Marčaníka po rozehrání přímého kopu od rohového praporku.  Domácí se snažili po celou dobu utkání alespoň vyrovnat, spousta standardních situací na polovině lovosických hráčů se s kterými si dokázala poradit naše obranná hra.

Na začátku utkání byla vidět nervozita našich hráčů, s krajským přeborem se musíme sžít. Pro některé to bylo první mistrovské utkání v této soutěži, přesto si zaslouží pochvalu za to jak zodpovědně přistoupili k tomuto zápasu. Dobře se uvedli letní posily UKA a Ahmedem, kteří se zapracovávají do týmu. Mužstvo plánujeme posílit ještě o dva hráče se zkušeností z Rakousta bratry Martina a Jana Waldové. Martin je už našim hráčem a v příštím kole bude moci nastoupit.

Sestava: Marek, Zdvořák, Uka, Kočina, Záruba, Walter, Suchý, Klement (Lenrt), Espinosa, Ahmed (Válek), Marčaník (Klug)

Branky: Espinosa

Sobota 18. 8. 2018 od 14:30hod. ASK Lovosice - TJ Sokol Horní Jiřetín