Z derby máme bod

FK Litoměřicko "B" - ASK Lovosice 2:1p (1:1)  Okresní derby na hřišti Litoměřicka musely rozhodnout až pokutové kopy. Podle očekávání a postavení v tabulce domácí posílilo několik hráčů z áčka (Zdržálek, Karvánek, Lauricella, Nguyen).

To bylo znát hlavně v prvním poločase, kdy domácí přehrávali Lovosice převážně po pravé straně. Hlavně Rychlonohý  Zdržálek s Karvánkem byli rozdílový. Přesto se nám podařilo skórovat z volného přímého kopu v 18. minutě Espinosou. Vzápětí šel Marčaník dvakrát do brejku na domácího brankáře, v prvním případě byl stažen v PÚ obráncem domácích, přesto se pokutový kop nekopal a nebyla udělena ani ČK hráči Litoměřic. Rozhodčí za údivu všech přítomných vytáhl přestupek mimo PÚ.... V tom druhém případě vychytal Marčaníka domácí brankář Slanina a tak se naplnilo, nedáš - dostaneš. Po pravé stráně unikl Karvánek následně odcentroval míč do vápna na Franka, který z voleje vsítil vyrovnávající branku. Ve druhém poločase jsme se minimálně hře soupeře vyrovnali a na šance byli lepším týmem, bohužel jsme je nedokázali proměnit a tak se muselo jít za stavu 1:1 na pokutové kopy.

Musíme přiznat, že domácí v první půli byli aktivnější a více na balonu, přesto se nám podařilo vytvořit několik slibných příležitostí, které mohly změnit průběh utkání. Za druhý poločas jsme si zasloužili odvést alespoň druhý bod z penaltového rozstřelu, to se nepovedlo a i proto porážka trochu mrzí.

Sestava: Marek, Suchý, Uka, Kočina, Záruba, Walter (60´Klement), Lenrt, Hušek, Espinosa, Ahmed, Marčaník

Připravenii: Husar, Klug, Válek, Šafránek

Branka Lovosice: Espinosa

Sobota 22.9. 2018 od 14:30hod.  ASK Lovosice - TJ Jiskra Modrá/Hrobce