Vavrek vychytal Jílové

FK Jílové - ASK Lovosice 1:2 (1:0)  Do Jílového jsme zajížděli bez 7 hráčů (Hušek, Zdvořák, Lenrt, Klement, Uka, Marek, Šafránek) základní sestavy s cílem přivést alespoň jeden bod. Hra našeho celku byla i z tohoto důvodu velmi defenzivní. Postavení s jedním útočníkem a hrou na rychlé brejky byla nakonec velmi úspěšná.

Sice Jílové vedlo po prvním poločase 1:0, když se v 25.minutě prosadil domácí Gaher střelou z 20 metrů. Přesto se našemu týmu podařilo výsledek utkání otočit i díky famóznímu brankaři Vavrekovi a rychlému přechodu do útočné fáze s kvalitním zakončením. Nejprve  v 60. minutě utekl Marčaník obraně domácích, udělal kličku brankáři a pohodlně skóroval do prázdné branky. Domácí se po vyrovnávací brance ještě více tlačili do útoku, to vyhovovalo naší hře na rychlé brejky. Ten další z nich se podařilo proměnit v 81. minutě když unikl opět Marčaník odcentroval na Espinosu, který hlavou poslal naše hráče do vedení. Domácí ač nastřelili ve druhém poločase břevno a měli několik vyložených br. situací, tak nedokázali utkání už vyrovnat.

Ještě v sobotu před utkáním jsme museli řešit naši sestavu. Nakonec jsme se rozhodli nasadit mladého Válka pro kterého to byla premiéra v KP dospělých. Určitě nezklamal a ukázal, že i mladí odchovanci mají šanci si zahrát takovouto soutěž. Do brány nastoupil staronový golman Vavrek, který předvedl nadstandardní výkon. Poprvé po návratu z Německa byl také v základní sestavě Macháček, který ukázal klukům jak se má hrát fotbal srdíčkem. Vavrek s Macháčkem byli základním kamenem našeho vítězství. Za bojovný výkon patří pochvala celému týmu.

Sestava: Vavrek, Válek, Suchý, Kočina, Záruba, Walter, Macháček, Espinosa, Ahmed, Marčaník, Klug

Připravenii: Husar, Oros, Podrazil

Branka Lovosice: Marčaník, Espinosa

Sobota 5.10. 2018 od 14:30hod.  ASK Lovosice - FK Dobroměřice