Souboj nováčků dopadl lepé pro Lovosice

ASK Lovosice - FK Dobroměřice 3:1 (1:0)   V devátém kole na sebe narazili nováčci soutěže, domácí Lovosice a Dobroměřice.  Podle postavení v tabulce byly Lovosice mírným favoritem utkání. To potvrzovali od začátku utkání kdy si vypracovávali brankové příležitosti.

Jednu z nich dokázal už v 6.minutě proměnit Espinosa, když zužitkoval narážečku od Marčaníka. Dobroměřice se snažily hrát fotbal, to jim vycházelo pouze po hranici PÚ bez minima brankových příležitostí. Domácí se tlačili do zakončení jednodušeji za to s kýženým výsledkem. To opět předvedl v 66. minutě nelepší hráč domácích Marčaník, když převzal přihrávku Ahmeda na polovině hřiště, pohrál si s obránci soupeře a přihrávkou na malé vápno vybídl Ahmeda skórovat do prázdné brány. Za dvě minuty se protáhl Hušek mezi obránci soupeře a s přehledem zakončil svůj únik již na 3:0. Dobroměřicím se podařilo už jen snížit v 77. minutě ze standardky Plachým, když vymetl šibenici Šafránkovi branky.

Dobroměřice mají zkušený tým, který je silný na míči to potvrzoval i v tomto utkání. Postavení v tabulce neodpovídá jejich hře, měli těžký los, proto určitě půjdou nahoru. Museli jsme hráče nabádat, aby zápas nepodcenili jako v Kadani. Vítězství je zasloužené, soupeře jsme moc do zakončení nepouštěli a sami si vypracovali několik dalších brankových příležitostí, za zmíňku stojí nastřelené tyče Ahmedem a Klugem.

Sestava: Šafránek, Suchý, Uka, Kočina, Záruba, Walter (61. Klement), Macháček, Hušek (71. Zdvořák), Espinosa (81. Válek), Ahmed (71. Klug), Marčaník (90.+2 Husar)

Připraveni: Marek, Klement, Zdvořák, Válek, Klug, Husar

Branky: Espinosa, Ahmed, Hušek

Neděle 14.10. 2018 od 15:30hod. FK Louny - FK ASK Lovosice