Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

TJ Dynamo Střížovice - FK ASK Lovosice "B" 4:5p (3:1)

Suverenní vítěz a postupujcí z prvního místa IV. třídy v dosavadním průběhu sezony nepoznal pocit hořkosti po ztrátě bodu.

Do této situace jej postavilo až nadšeně bojující Dynamo Střížovice v posledním kole kvalifikace o postup do III. třídy, když na svém hřišti dokázalo s lovosickým béčkem remizovat 4:4 a podlehlo až po penaltovém rozstřelu.

Lovosice přijely do Střížovic se sedmi dorostenci v sestavě. Přesto si po celé utkání udržovaly převahu, hrálo se převážně na polovině domácího týmu. Domácí však hráli důrazně do těla, avšak v rámci pravidel. Vsadili na rychlé brejky a pokoušeli se i o střelbu ze střední vzdálenosti. To se jim vyplatilo hned ve 12. minutě, když domácí Uřídil z 23 m překvapil Kozáka v lovosické brance. Ve 36. min. si velmi dobře poradil s přihrávkou Herolda Rokoš, okamžitě zpracoval míč a pohotovou střelou z 20 m srovnal skóre. V tuto chvíli se zdálo, že se rozjede lovosický brankostroj, ale opak byl pravdou. Dvěma slepenými góly Kobera ve 40. a 41. min. šli domácí v přestávce do kabin s dvougólovým náskokem.

Do druhého poločasu lovosičtí trenéři změnili herní styl, přeskupili rozestavení hráčů a na obrazu hry to bylo znát. V tuto chvíli si Lovosice vytvořily výraznou převahu, výsledkem byl v 52. min. gól Oncirka po Richterově přesné přihrávce. Další rozlet hostí "přibrzdil" v 55. min. rozhodčí Miroslav Horáček přísně nařízenou penaltou po nastřelené ruce, kterou proměnil střížovický Jan Horáček přestože Kozák vystihl směr a na míč si sáhl. Zbytek utkání již probíhal za převahy Lovosic, přesto jejich obránci museli být ve střehu a zdaleka nebyli bez práce. Svoji úlohu pod taktovkou Tomáše Zimáka však zvládli a protože v 59. min. skóroval Oncirk a v 63. min. po přihrávce Chládka Červenka, skončilo utkání v normálním čase 4:4. (Tento gól Miloše Červenky byl již neuvěřitelnou 46 trefou, čímž se stal suverenně nejlepším střelcem soutěže). Vítězství v tomto utkání si už Lovosice vzít nenechaly, v penaltovém rozstřelu svou úlohu bezpečně zvládli Červenka, Oncirk, Poláček, Herold i Margetín.

Bez zajímavosti není zvolená taktika domácích, kdy se hrálo v 15 cm vysoké trávě. Po utkání s úsměvem přiznal domácí funkcionář Jiří Novotný: "Věděli jsme, že si to strkáte po zemi, tak jsme 3 týdny trávu nesekali. A vyšlo to, teď už můžeme vyjet se sekačkou."

 FK ASK Lovosice "B" nastoupilo v sestavě: Kozák - Margetín, Zimák, Poláček, Herold, Richter, Chládek, Krpeš (11´Rokoš), Zubatý, Červenka, Oncirk.

Branky: Oncirk 2x (52´, 59´), Rokoš (37´), Červenka (63´).