Skvělý vstup béčka do soutěže.

ASK FK Lovosice "B" - SK Velemín 7:0 (4:0) -  M. Krpeš (7´, 73´), Červenka (41´, 43´), Poláček (25´), Podrazil (55´), Hrůza (65´).

Přestože v kabině domácích vládla před utkáním dobrá nálada, byla znát na hráčích i realizačním týmu určitá nervozita. Po suverenním postupu ze IV. třídy domácím přiřkl los soupeře, který v minulé sezoně skončil v popředí tabulky o třídu vyšší soutěže.

Přesto lovosičtí vstoupili do utkání s odhodláním nečekat s čím vyrukuje soupeř a od první minuty zápasu si vynutili územní převahu. Zatlačili jej na jeho polovinu a před hostujícím brankářem bylo rušno. A jelikož tlak domácích nepostrádal důraz a  vtipnou kombinaci, nemuseli téměř čtyři desítky diváků čekat na gól příliš dlouho. Již v sedmé minutě se náherně uvolnil Červenka a ač sám se dostal do vyložené šance přímo před brankáře, posunul ještě lépe postavenému M. Krpešovi, pro kterého již nebylo těžké otevřít skóre. Ve 25. min. našel nejlepší střelec minulého ročníku (46 branek) přesnou přihrávkou Poláčka a ten nezaváhal - 2:0. Po této brance již probíhalo utkání plně v režii Lovosic. Po dvou nastřelených tyčích a několika neproměněných vyložených šancích dokázal ještě po přihrávkách Havránka a Krejčího dvakrát skórovat s obrovskou chutí hrající Červenka.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako půle první. Již drtivá převaha domácích přinášela řadu dalších gólových příležitostí. První z nich proměnil v 55. min. nekompromisní dělovkou z ostrého úhlu Podrazil, o deset minut později hezkou střelou ze střední vzdálenosti pod břevno zvýšil již na 6:0 kapitán mužstva Hrůza. Ve vyčerpávajícím vedru, kdy se soupeř nezmohl již na sebemenší odpor uzavřel v 78. min. z penalty na konečných 7:0 M.Krpeš.

O jednoznačné dominanci domácího týmu svědčí i skutečnost, že velemínští za celý zápas vystřelili pouze dvakrát mimo branku, snahu o brejky v zárodku zlikvidovala velmi dobře hrající obrana, případně pozorný brankář Šafránek včasným vyběhnutím. Téměř čtyři desítky diváků ocenily po závěrečném hvizdu dobře pískajícího rozhodčího Humla výkon lovosického týmu potleskem, což ne vždy bývalo v Lovosicíh zcela běžné.

Domácí  nastoupili v sestavě: Šafránek - Zimák, Hrůza, Richter, Stašek, Havránek (45´ Podrazil), Michal Krpeš, Vít Krpeš, Krejčí, Poláček, Červenka.

Řekli po utkání:

trenér Vyskočil: " Věřil jsem, že budeme bodovat, ale doufal jsem tak v 2:1. I přes úmorné vedro kluci makali po celé utkání. Věřím, že výsledek bude povzbuzením pro další náročné zápasy".

trenér Žembera: " Měl jsem trochu obavy, protože letní příprava neproběhla úplně podle našich představ. Neodehráli jsme ani všechna plánovaná přípravná utkání, soupeři je na poslední chvíli odřekli. Ale myslím, že dnešní zápas ukázal možnosti týmu a byl dobrou pozvánkou na příští utkání, kdy doma hostíme v neděli 26.8. od 17. hodin silný Křesín, který se netají postupovými ambicemi".