Fotbalový koncert pod taktovkou Červenky

FK ASK Lovosice "B" - TJ Sokol Křesín  10:0 (4:0)

Branky: Červenka 7x (2´, 10´, 14´, 18´, 63´, 75´, 76´), Oncirk (48´), Klement (55´), Krejčí (83´).

Další velmi dobrý výkon předvedlo lovosické béčko ve druhém zápase III. třídy, když rozdrtilo Sokol Křesín. Od první minuty předvádělo vynikající fotbal,  vtipnou kombinací a výborným pohybem zatlačilo soupeře do defenzívy, vytvářelo si řadu gólových příležitostí. S těmi si neskutečným způsobem poradil Miloš Červenka, když dokázal sám v utkání 7x skórovat a na další dva góly přihrát.

Vše začalo již ve druhé minutě utkání, když se v soupeřově šestnátce pěkně uvolnil Válek, prostrčil nabíhajícímu Červenkovi, pro kterého nebyl problém poprvé skórovat. V 10. minutě hezkou přihrávkou našel Červenku Poláček, ve 14. min. hlavou Klement a v 18. min. Oncirk. Ani v jednom případě lovosický kanonýr nezaváhal a stanovil výsledek prvního poločasu na 4:0. V poslední pětiminutovce se hosté poprvé dostali ve větším potčtu hráčů před branku domácích, ale jejich dvě po sobě následující příležitosti zneškodnil brankář Nedorost.

V úvodu druhé půle se hosté snažili navázat na závěr prvního poločasu, avšak vítr z plachet jim již ve 48. min. vzal Oncirk, kdy mu gólovou přihrávku z prvního poločasu oplatil Červenka. Průběh utkání se tak opět vrátil do původních kolejí, hosté se již nezmohli na větší odpor. Přesto se několikrát dostali před branku Lovosic, s jejich snažením si však poradila obrana domácích a pozorný Nedorost v brance.

Naopak, drtivou převahu dokázali domácí využít ke vstřelení dalších branek. V 55. min. se hezkou ránou ze střední vzdálenosti trefil Klement, v 63.min. po Klementově přihrávce opět úřadoval Červenka. Ten si střelecký apetit vylepšil ještě dvakrát. Nejdříve v 75. min. zužitkoval velmi dobře zahraný rohový kop Krejčího a již o minutu později hlavou upravil svým sedmým gólem v utkání na 9:0. Konečný výsledek zápasu 10:0 stanovil v 83. min. po další Červenkově přihrávce Krejčí. Ještě dvě minuty před závěrečným hvizdem rozhodčího si na odražený míč zkušeně naběhl Šafránek, avšak ve skluzu se mu nepříjemně rotující míč nepodařilo téměř z brankové čáry dopravit do sítě.

Lovosické béčko předvedlo velmi dobrý výkon. Soupeře přehrálo po všech stránkách, rozdíl byl i ve fyzické připrvenosti. Osvědčilo se také začlenění dorostenců do sestavy,  Oncirk i Válek předvedli bojovný výkon, prosazovali se v osobních soubojích, vytvářeli dobré pozice pro spoluhráče před brankou soupeře. Dobře se uvedl i brankář Nedorost, který předvedl několik dobrých zákroků.

Mužstvo nastoupilo v sestavě: Nedorost - Poláček, Zimák, Richter, Stašek, Krejčí, Klement, M.Krpeš, Válek, Červenka, Oncirk (64. Šafránek).