Zasloužené vítězství v Třebívlicích

SK Třebívlice - FK ASK Lovosice "B" 1:3 (0:0)  V pátém mistrovském utkání III. třídy, sk. A zajíždělo lovosické béčko na horkou půdu do Třebívlic. Před 80 diváky předváděla obě mužstva bojovný a celkem pohledný fotbal.

První poločas byl vyrovnaný, hostům dělalo potíže nerovné hřiště, poměrně dlouho si na terén zvykali, než se dokázali prosadit kombinační hrou. Domácí se naopak vybičovali k obětavému výkonu, což jim vyneslo několik slibných šancí, avšak v bráně Lovosic stál vynikající Šafránek, který vyřešil nejednu složitou situaci, zejména při nepříjemných centrech do šestnáctky. Hosté si rovněž vytvořili nadějné příležitosti, ale kromě jediné situace, kdy se míč odrazil od břevna, nedokázali dotáhnout akci do konce a bezprostředně ohrozit domácího brankáře.

Zcela jiný obraz naskytl druhý poločas. Lovosice se začaly více prosazovat v osobních soubojích, stále více se projevoval rozdíl ve fyzické připravenosti obou mužstev. S přibývajícími minutami přibývaly i gólové příležitosti před domácí brankou. Branky se však dočkali diváci, byť ne zrovna k jejich radosti, až v sedmdesáté minutě. To ze střední vzdálenosti pohotově vystřelil Richter a poprvé překonal domácího brankáře. Již o minutu později jej napodobil Stašek a razantní střelou, rovněž ze střední vzdálenosti, upravil na 0:2. V tu dobu již byla převaha Lovosic zřetelná a zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto.

Jenomže v 73 minutě nařídil rozhodčí Hlaváček diskutabilní penaltu ve prospěch domácího týmu, když při odkopu z vlastní šestnáctky "brnkl" míč o ruku odkopávajícímu Stejskalovi. Penaltu domácí Muchl proměnil a snížil na 1:2. Domácím svitla ještě jiskřička naděje, kterou však definitivně uhasil Červenka, když v 80. min. vtipně přehlavičkoval domácího brankáře a upravil na konečných 1:3 ve prospěch lovosického béčka. Tímto gólem si navíc Miloš Červenka upevnil vedení v tabulce střelců, když v dosavadních pěti zápasech dokázal již podvanácté skórovat.

Lovosice nastoupili v sestavě: Šafránek - Stejskal, Zimák, Richter, Hrůza, Válek, Richter, V. Krpeš, Havránek, Krejčí, Červenka.

Branky: 70´ Richter, 71´Stašek, 80´Červenka