Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

FK ASK Lovosice "B" - FK Vchynice 2:1 (1:0)  (21´ Krejčí)  / P 4:2  Červenka, Poláček, M.Krpeš, V.Krpeš /

Souboj dvou dosud neporažených celků rozhodl po remíze 1:1 v základní hrací době až penaltový rozstrřel. Pevnější nervy měli domácí hráči a připravili tak vchynickým první letošní porážku v soutěži.

 

Samotné utkání mělo dramatický průběh. Hrálo se po celý zápas za mírné převahy Lovosic, ale pro oko diváko to nebyl příliš pohledný fotbal. Nepříliš povedené utkání ze strany rozhodčího Bartůňka bylo oboustranně plné nečistých zákroků, neustálých diskusí hráčů s rozhodčím, což ovlivnilo plynulost hry. To více vyhovovalo Vchynicím, díky častému přerušování hry se nedostaly pod silnější tlak domácích.

Přesto se do slibných šancí dostali v úvodní čtvrthodině hry dvakrát Červenka a jednou Hrůza, avšak jejich střely těsně minuly soupeřovu branku. Trefil se až ve 21. min. Krejčí, když pohotově z rohu šestnáctky usměrnil odražený míč tvrdou křížnou střelou po zemi do branky. Od těchto chvil se utkání vyvíjelo slibně pro domácí, často zaměstnávali obranu i brankáře hostí, ale více se jim již skórovat nepodařilo. Naopak, hned v úvodu druhého poločasu nebyla poprvé důsledná obrana domácích a vchynický Martykán dorazil Šafránkem vyražený míč z bezprostřední blízkosti do sítě a srovnal na 1:1.

Do konce utkání se již asi tři desítky diváků gólu nedočkaly, přestože několik šancí na vstřelení branky bylo, hosté dokonce dvakrát vykopávali míč z brankvé čáry již překonaného brankáře hostí Bajera. Drama nastalo ještě po závěrečném hvizdu rozhodčího, když o vítězi tohoto utkání rozhodoval penaltový rozstřel.

První si míč na značku pokutového kou postavil Husár, ale Bajer jeho střelu vyrazil. Následnou penaltu proměnil hostující Král a jazýčky na vahách se naklonily na stranu hostí. Jenomže následně Červenka, Poláček, M.Krpeš a V.Krpeš nezaváhali a své kopy bezpečně proměnili, zatímco Šafránek v brance byl dvakrát úspěšný, vítězné dva body si připsaly Lovosice a zůstávají tak i po šestém zápase bez porážky. K dalšímu velmi důležitému utkání zajíždí lovosické béčko v neděli 30.9. do Býčkovic, které zatím bez ztráty jediného bodu vedou tabulku.

Proti Vchynicím nastoupily Lovosice v sestavě: Šafránek - Stašek (68´ Husár), Zimák, Richter, Hrůza, Klug (72´ Oros), M.Krpeš, Válek (58´ V.Krpeš), Havránek (83´ Poláček), Červenka, Krejčí.