Béčko deklasovalo Podsedice a vede tabulku

FK ASK Lovosice "B" - Český granát Podsedice 12:0 (5:0)

Domácí si po sobotních porážkách Býčkovic a Vchynice mohli svým vítězstvím zajistit po dvou týdnech návrat do čela tabulky. V utkání se slabými Podsedicemi byli jednoznačným favoritem a 45 přihlížejících diváků od první minuty nenechali na pochybách, kdo bude udávat tón hry.

Skóre otevřel již v 7 min. Klug, když pěkně pronikl z pravé strany do šestnáctky soupeře a s přehledem překonal brankáře hostů. Po dalších pěti minutách Richter našel nabíhajícího Havránka a ani on se v koncovce nemýlil. Ihned po rozehrávce Podsedic se k míči dostal rychlý Krejčí a po sólové akci v podstatě rozhodl o dělbě bodů.

Od této chvíle domácí obléhali podsedickou branku, vytvářeli si jednu šanci za druhou, avšak v koncovce byli velmi nepřesní. Navíc ve 43. min. kvůli svalovému zranění musel odstoupit Krejčí. Ještě v téže minutě však střelecké trápení ukončil Podrazil, kdy tvrdou ranou sice trefil pouze tyčku, avšak sám pohotově vrátil odražený míč do sítě. A chuť dávat góly potvrdil Roman Podrazil již o dvě minuty později rychlým zužitkováním Klugovy přihrávky, čímž stanovil poločasové skóre 5:0.

Ve druhém poločase se hosté již ani nepokoušeli dostat před Šafránkovu branku a pro lovosické se stalo utkání téměř tréninkovou záležitostí. Mistrovský zápas připomínalo pouze několik tvrdších zákroků (po jednom z nich musel v 67. minutě odstoupit dobře hrající Aleš Klug, nahradil jej mladý Daniel Anderle). Lovosice si vytvářely opět řadu gólových příležitostí, tentokrát však již byly v koncovce přesnější, i když řada slibných příležitostí skončila mimo branku nebo v rukou brankáře hostí Šrumy. Toho v 54. minutě překonal po Podrazilově přihrávce Červenka, v 60. minutě tvrdou ranou z 20 metrů upravil Richter na 7:0. O tři minuty později se do šestnáctky soupeře probil Klug a téměř z nulového úhlu prostřelil brankáře. Devátý gól vypracoval Anderle, vtipně si obhodil protihráče, jeho přihrávku do šestnáctky prodloužil Krpeš na Havránka, který bez problémů skóroval. V 80. min. se do míče opět z dálky opřel Richter a ranou k tyči rozsvítil na ukazateli skóre desítku. Ani to však ještě nebyl konec účtování. V 86. min. se po přihrávce Válka prosadil Krpeš a tucet vstřelených branek zakončil v 90. minutě kapitán domácích Hrůza.

I přes drtivé vítězství se nedá utkání hodnotit jednoznačně jako zcela vydařené. Soupeř kladl jen minimální odpor, ve vyrovnanějším zápase by zahozené takzvané "tutovky" mohly mrzet. V každém případě však lovosické béčko zůstává po 8. kole (odehrálo však pouze 7 zápasů, utkání v Býčkovicích bylo odloženo, protože divočáci v noci před zápasem rozryli býčkovické hřiště) jediným neporaženým týmem a vede tabulku s jednobodovým náskokem před Vchynicemi. V sobotu 13.10. hrají Lovosice od 15,30 hod. v Libochovanech, což bude zajisté soupeř těžší než Podsedice.

Střelci branek - Klug 2 (7´, 63´), Havránek 2 (12´, 76´), Podrazil 2 (43´45), Richter 2 (60´, 80´), Krejčí 1 (13´), Červenka 1 (54´), Krpeš 1 (86´), Hrůza 1 (90´).

Domácí se představili v sestavě: Šafránek - Klug (67´Anderle), Zimák, Richter, Hrůza, Válek, Krpeš, Podrazil, Havránek, Červenka, Krejčí (43´Stašek).