Po rozpačitém výkonu vítězství až na penalty.

TJ Sokol Libochovany . FK ASK Lovosice "B" 2:3 (1:0) (P - 4:5) -  Havránek 52´, V.Krpeš 75´, penalty: Červenka, Havránek, V.Krpeš, M.Krpeš, Podrazil.

Až příliš citelná byla pro Lovosice absence čtyř hráčů základní sestavy (Hrůza, Krejčí, Richter, Poláček,).

Na půdě bojovného soupeře tentokrát na vítězství v základní hrací době herní převaha nestačila. Hra týmu byla křečovitá, vázla kombinace, střelba -  ač poměrně častá, byla nepřesná. Za celý první poločas neznamenala nebezpečí pro domácího brankáře ani jediná rána, všechny končily daleko mimo bránu.

Přitom se lovosickým nedá upřít snaha ani bojovnost. Všichni hráči se snažili napadat ihned soupeře a vytvářet tlak na soupeřovu branku. Zejména jindy opora v brance Šafránek, kterého tentokrát byli trenéři nuceni postavit na post levého záložníka, nevynechal ani jediný souboj až do konce a znepříjemňoval život zadákům domácích. To se však nelíbilo především rozhodčímu Sýsovi, který mu při běžném souboji o míč udělil za údajný náznak faulu žlutou kartu. A jelikož po vedoucí brance domácích v 29. minutě utkání začínalo být dost "vyhecované" a nabývalo na tvrdosti, rozhodli se trenéři hostí z obavy před druhou žlutou kartou, a tím případného vyloučení, Šafránka do druhého poločasu vystřídat. Do hry nastoupil Oncirk, který se sice necítil zdravotně zcela v pohodě, ale přeci jenom po přeskupení rozestavení několika hráčů, oživil útočnou hru. Tlak lovosických hráčů byl ještě intenzivnější a v brankovišti domácích to doslova vřelo.

Výsledkem byla v 52, min.vyrovnávací branka Havránka a zdálo se, že odpor Libochovan se zlomí, protože hra již začala být zcela v režii Lovosic. Jako ledová sprcha však při jednom z mála protiútoků domácích a diskutabilním rohovém kopu přišel faul v pokutovém území, rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten bezpečně proměnil domácí kapitán Škárka a připsal si tak druhý gól v zápase.

Z vedení se však domácí neradovali dlouho. Již o čtyři minuty později napřáhl Víťa Krpeš a srovnal na 2:2. Od této chvíle se ale již fotbal zcela vytratil, nejvíce vytížená byla domácí zdravotnice, která běhala od jednoho polehávajícího hráče domácích k druhému. A pokud se přeci jenom rozehrálo, míč končil po dlouhém nákopu domácích v zámezí. Zcela zjevně už vsadili na penaltový rozstřel.

Tato taktika jim sice vyšla, ale hned první penaltu brankář Lovosic Loubal střelci obou libochovanských branek v základním čase Škarkovi chytil. A jelikož lovosičtí exekutoři penaltového rozstřelu ani jednou nezaváhali, dva body putovali do Lovosic. Výsledek tak byl nakonec spravedlivý, hosté byli fotbalovější, domácí se vyznamenali ohromnou bojovností.

FK ASK Lovosice "B" nastoupil v sestavě: Loubal - Kovařík, Zimák (K), Válek, Stašek, Havránek, M.Krpeš, V.Krpeš, Šafránek (46´Oncirk), Červenka, Podrazil. Připraveni na lavičce byli ještě Pavel Šmíd a Quyen Anh Kiet Deny.

Příští utkání sehraje béčko na svém hřišti od 15,30 hod s Terezínem, který se rozehrál k velice dobrým výkonům a v posledních šesti zápasech neztratil ani bod. A protože naše mužstvo je doposud jediným neporaženým celkem soutěže, je utkání příslibem hezkého fotbalového zažitku.