Důležité body z Býčkovic

TJ Sokol Býčkovice - FK ASK Lovosice "B" 1:3 (0:1) - 33´Hrůza, 65´Krpeš, 80´Podrazil.

Příznivci lovosického fotbalu se po několika zápasech konečně dočkali zlepšeného výkonu béčka, i když ke spokojenosti z první části soutěže bylo ještě daleko. Hra již nepostrádala vtip, hráči byli v pohybu, přehrávali soupeře kombinační hrou. Přetrvávala však slabina posledních zápasů - proměňování vyložených šancí.

Domácí byli pod tlakem, brankáře Kozáka v lovosické brance prakticky vůbec v prvním poločase neohrozili a naopak, nejednou zachraňovali až na brankové čáře. Gólu se hosté přeci jenom dočkali. To když ve 33. min. se míč odrazil k Hrůzovi, který nekompromisně tvrdou ránou "zavěsil". Zbývající minuty prvního poločasu Býčkovice ubránili i přes několik dalších dobrých šancí Lovosic.

Do druhého poločasu vstoupili svěřenci trenéra Vyskočila s odhodláním soupeře dorazit. Ihned po rozehrávce utekl po levé straně Espinosa, nacentroval před branku, ale nikomu ze spoluhráčů se nepodařilo protlačit míč do sítě a míč skončil na brankové čáře v náručí brankáře domácích Oncirka. Zmrazení přišlo ihned po jeho výkopu. K míči se dostal Richter, otálel však s rozehrávku a míč mu vypíchl nejlepší střelec domácích Kruncl. Ten sám pak po sólovém úniku na Kozákovu branku srovnal na 1:1.

Od těchto chvil hosté znervozněli, prohrávali osobní souboje a býčkovičtí začali být ve svých brejcích nebezpeční. Převaha Lovosic již nebyla tak výrazná, přesto si šance na vstřelení branky vytvářet dokázali. Strhout vedení na svou stranu se přeci jenom podařilo a to v 65. min.. Velmi dobře se uvolnil Espinosa, tvrdě vystřeli, jeho ránu ještě Oncirk vyrazil, avšak M.Krpeš hned z první vrátil míč nad ležícím brankářem do sítě. Ani po této brance si však nemohli být hosté jisti vítězstvím. Uklidnění přinesla až hezká branka Podrazila v 81. minutě, zbývající minuty pak již měli hosté od kontrolou.

Tímto vítězstvím si lovosické béčko udrželo před jarní částí soutěže kontakt s vedoucími Vchynicemi (ztrácí 1 bod) a naopak před třetími Travčicemi mají sedmibodový odstup. Na nováčka soutěže se zdá být tato pozice velmi dobrá, avšak stanoveným cílem je postup do okresního přeboru z prvního místa.

Trenér Josef Vyskočil: "Spokojeni můžeme být s plným bodovým ziskem a snad i hrou v první půli. Je však až neuvěřitelné, jak se nadřeme na gól a pak, když se nám to konečně podaří, vyrobíme školáckou chybu a bojíme se o výsledek. Šancí si přitom v každém zápase vytvoříme nejméně na pět branek a mohli bychom hrát v pohodě. Místo toho jsou to potom nerváky a v předchozích dvou zápasech dokonce i zbytečná ztráta bodů."

Lovosice nastoupily v sestavě: Kozák - Hrůza (K), Richter, Poláček, Krejčí, M.Krpeš, Podrazil, Macháček, Oncirk (46´Espinosa),  Marčaník, Červenka / Koutecký.