Pohledný fotbal v přípravě

FK ASK Lovosice "B" - TJ Slavoj Úštěk  6:3 (2:3) - 2x Macháček (8´, 36´), 2x Červenka (63´, 73´) , 1x Hrůza  (53´), 1x  Krpeš (66´)

Úvod utkání patřil domácím a ihned po hvizdu rozhodčího si vytvořili výraznou převahu. Tu dokázali zužitkovat již v 8. min., když se po pěkné individuální akci uvolnil Červenka, našel nabíhajícího Macháčka a ten s přehledem otevřel skóre utkání.

Lovosičtí si vytvořili ještě několik slibných příležitosti, avšak od dvacáté minuty začali iniciativu přebírat hosté. Najednou bylo více živo před Zdvořákovou brankou, a ani vyrovnávací branka na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 25. min. po pěkné kombinaci hosté srovnali a s domácími to nevypadalo příliš dobře. To už tón hry udával soupeř a ve 32. min. po krásné křížné střele z 25 metrů šel do vedení.

Avšak ani on se z vedení neradoval dlouho. O čtyři minuty později byl v šestnáctce faulován Macháček a nařízenou penaltu sám bezpečně proměnil. Ale i po této brance se domácí před branku Úštěka dostávali jen sporadicky. Soupeř byl důraznější v osobních soubojích, často se pokoušel střílet a to se mu vyplatilo. Pět minut před přestávkou krásnou křížnou střelou z 25 metrů šel opět do vedení.

Do druhého poločasu vstoupili lovosičtí jako do začátku utkání. Zrychleným pohybem a přesnou kombinací zatlačili soupeře na jeho polovinu a najednou se obraz hry otočil. Navíc domácí ukázali, že také oni umí vystřelit z delší vzdálenosti. Nejdříve Hrůza v 53. minutě umístěnou ranou z 22 metrů vyrovnal na 3:3, o deset minut později Červenka postřehl, že brankář stojí několik metrů před brankovou čárou a pohotovou střelou z 30 metrů pod břevno opět otočil skóre ve prospěch svého týmu.

Tentokrát již Lovosice ve svém tlaku nepolevily a do konce utkání soupeři mnoho nedovolily. Naopak, vytvářely si další brankové příležitosti, obrana hostí byla v plné permanenci, začala chybovat. Vyústěním převahy domácích byl v 66. min.faul na Červenku ve vyložené šanci a z dalšího pokutového kopu upravil s přehledem Krpeš na 5:3. Poslední slovo v utkání měl opět s velkou chutí hrající Červenka, když zužitkoval přesnou přihrávku Přeučila a upravil na konečných 6:3.

Diváci, kterých se na tento přípravný zápas přišly podívat asi dvě desítky, byli svědky líbivého fotbalu, bohatého na dramatické situace, pěkné kombinace i góly. Zejména ve druhém poločase je uspokojili zejména domácí fotbalisté svou bojovností a snahou strhnout vítězství na svou stranu. V posledním přípavném utkání před jarní částí soutěže se představili v sestavě:

Zdvořák - Hoffmann, Zimák, Poláček, Hrůza, Stašek, Macháček, Krpeš, Krejčí, Neruda, Červenka/ Denny, Přeučil