Vítězství se nerodilo snadno

TJ Sokol Křesín - FK ASK Lovosice "B"  1:3 (1:2)  (15´Richter, 20´a 75´Červenka)

K úvodnímu zápasu jarní části III.třídy sk.A zajíždělo lovosické béčko do Křesína. I přes podzimní výhru 10:0 nad tímto soupeřem na svém hřišti se nedalo předpokládat, že získat body na hřišti tohoto nevyzpytatelného soupeře bude stejně jednoduché.

A nebylo. Domácí se snažili menší herní kvalitu nahradit důrazem sahajícím až na hranici pravidel, a jelikož se lovosičtí nenechali zastrašit, k nelibosti domácích fanoušků jim vraceli  stejným metrem. Přesto se na hřišti odehrával zajímavý, dramatický zápas.

Lovosice si od první minuty vytvořily převahu, zatlačily soupeře na jeho polovinu a četnými centry do šestnáctky se snažili překonat domácí obranu. První gól však padl v 15.min. po nádherné střele Richtera z 22 metrů pod břevno branky brankáře Poláka. A když o 5 minut později zvýšil Červenka na 0:2, zdálo se, že utkání bude jednoznačnou záležitostí favorita utkání. Ovšem nestalo se tak. Již ve 24. min. domácí využili nekoncentrovanosti soupeře při rozehrávce po přerušené hře a podařilo se jim snížit po úniku Musila na 1:2. Od těchto chvil se hra ještě přiostřila, ani o dramatické situace před oběma brankami nebyla nouze. Hosté byli fotbalovější, měli přeci jenom šancí více. Největší Červenka ve 30. minutě, ale pouze orazítkoval břevno domácí branky.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Domácí se pokoušeli rychlými brejky o vyrovnání, hosté naopak kombinační hrou pojistit své vedení. V průběhu hry si domácí hráči vysloužili dvě, hosté tři žluté karty. Rozhodnutí přišlo v 75. minutě. To po pravé straně utekl Krejčí, přesně přihrál na nohu nabíhajícímu Červenkovi a ten přímo z přihrávky stanovil konečný výsledek.

Lovosice nastoupily v sestavě: Kozák - Hrůza, Zimák, Poláček, Neruda, Svoboda (87´Nguyen Anh Kiet), Chvojka, Richter, Krejčí, Zubatý (70´Válek), Červenka.

Pro Lovosice to byly velmi cenné tři body v souboji o první místo s Vchynicemi. Ty nakonec po odstoupení Terezína a anulování jeho výsledků získaly ještě po podzimní části soutěže jeden bod k dobru, neboť na podzim právě s Terezínem bod ztratily. Další utkání hraje lovosické béčko na svém hřišti v neděli 31.3. od 15. hod. s Čížkovicemi.