Hladké vítězství béčka

SK Český granát Podsedice - FK ASK Lovosice "B" 0:9 (0:5) Ve velmi chladném, deštivém počasí si lovosické béčko snadno poradilo s posledním mužstvem tabulky. Od počátečního hvizdu rozhodčího Doška až do konce utkání nedovolilo domácím téměř nic.

Pozorná obrana dirigovaná Tomášem Zimákem neumožnila ani jednou ohrozit branku prokřehlého Kozáka. Naopak, domácí obrana byla ve stálé permanenci a bylo pouze otázkou času, kdy se spustí lovosický brankostroj.

Ten zahájil v 10. min. přízemní střelou Neruda, kterou domácí brankář na kluzkém terénu nedokázal udržet před brankovou čárou. Již o osm minut později mladý Anderle poslal dopředu Baboráka, jenž si věděl rady a podruhé překonal domácího brankáře. Tentýž hráč skóroval i potřetí, tentokrát přímo z rohového kopu ve 35. minutě. Na další branku potřebovali hosté pouhých pět minut, když svůj druhý gól přidal Neruda. Skóre poločasu uzavřel hezkou střelou Richter ve 39. minutě utkání.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první. Další branky se dočkali diváci hned po osmi minutách hry, již potřetí se trefil Neruda. Ten svůj střelecký potenciál v tomto utkání završil v 73. minutě čtvrtým gólem po přesné přihrávce Krpeše. V 80. min. uvolnil Richter ideálně Krpeše, který zvýšil již na 0:8 a poslední střelecké slovo měl v 89.min. Zimák, když se protlačil s míčem před domácího brankáře Šrumu a stanovil konečné skóre 0:9 ve prospěch Lovosic.

Další krok k postupu udělalo lovosické béčko v sestavě Kozák - Anderle (46´Chvojka), Zimák, Poláček, Krejčí, Svoboda, Chládek, Richter, Baborák, Krpeš, Neruda / Hrůza.

Branky Lovosic: (10´, 35´, 53´a 73´Neruda, 18´a 35´ Baborák, 39´Richter, 80´Krpeš, 89´Zimák)

Další mistrovské utkání sehraje ASK Lovosice "B" na svém hřišti v neděli 12.5. od 17. hod s týmem Libochovan.