Bezpečné vítězství v Prackovicích

TJ Sokol Prackovice n.L. - ASK FK Lovosice "B" 2:6 (1:4) (7´, 24´a 38´Podrazil, 11´Krejčí, 50´Krpeš, 61´Richter)

Lovosice nastoupily v sestavě: Zdvořák - Hrůza, Zimák, Poláček, Neruda, Baborák, Krpeš, Richter, Válek, Podrazil (46´Červenka), Krejčí / D. Walter, Záruba. Béčko si přijelo do Prackovic pro "povinné" tři body. Nicméně již ve 3. minutě se ocitl sám před lovosickým brankářem domácí Poláček, avšak Zdvořák bravurním zákrokem jeho stoprocentní šanci zlikvidoval.

Od té doby probíhalo utkání plně v režii Lovosic, při střelecké chuti byl opět Podrazil, který, ač hrál pouze první poločas, zatížil konto soupeře 3 brankami. Skóre otevřel v 7. minutě, když po přesně zahraném rohovém kopu usměrnil míč do branky soupeře. Již o čtyři minuty později stačil domácí brankář sice vyrazit Nerudovu střelu, ale míč pohotově poslal do sítě Krejčí. Definitivní klid do lovosických řad vnesl ve 24. minutě svoji druhou brankou Podrazil, technickou střelou k tyči upravil na 0:3. Ve 26. min. se přeci jenom prosadil po chybě obrany prackovický Poláček, ale do tříbrankového vedení poslal hosty ve 38. min. opět Podrazil.

Rovněž druhý poločas probíhal na nerovném terénu jednoznačně pod taktovkou Lovosic. V 50. min. zvýšil po přihrávce Červenky na 1:5 Krpeš a v 61. min se blýskl dělovkou z 22 metrů Richter. Posledním střelcem zápasu byl nejlepší hráč domácích Poláček, když v 79. min. protlačil míč ze skrumáže do sítě a upravil na, pro domácí velice lichotivých, 2:6.

Do konce soutěže III. tř. sk.A zbývají tři kola, ve kterých Lovosické béčko potřebuje k jistotě postupu získat 3 body. Pokusí se o to již v sobotu 1.6. od 14. hod. v Úpohlavech (ty zatím jako jediný tým dokázaly béčko ASK od jeho založení v roce 2017 v mistrovském utkání porazit v normální hrací době, když na podzim zvítězily v Lovosicích 4:3 !)