Béčko si vítězstvím zajistilo postup do OP

TJ Sokol Úpohlavy . ASK FK Lovosice "B" 3:4 (2:2)

(20´a 85´ Majer, 7´Oncirk, 80´Poláček)

Již před počátečním hvizdem rozhodčího Hlaváčka bylo cítit jisté napětí v obou týmech, v očekávání zajímavého zápasu se přišla podívat více než stovka diváků. Hosté z Lovosic si případným vítězstvím mohli pojistit jistotu postupu do okresního přeboru, což byl před zahájením soutěže jednoznačný cíl, domácí chtěli po podzimním šokujícím vítězství v Lovosicích zvítězit také před svými fanoušky.

Obě mužstva zahájila utkání s rozdílnou taktikou. Domácí se prezentovali neobvyklou bojovností, techničtější hosté nasadili v úmorném vedru strhující tempo. Na něm se podíleli zejména tři mladíci z dorostu v lovosickém týmu. Zpočátku se zdálo, že domácí nasazené tempo nevydrží, ve 20. minutě svítil na ukazateli skóre stav 0:2. První branku vsítil po rychlém brejku v 7 min. Oncirk, kterého přesnou přihrávkou poslal dopředu Zimák, ve 20. min. zvýšil po skvělé kombinaci Oncirk - Podrazil - Majer posledně jmenovaný vedení Lovosic. V tuto chvíli málokdo věřil, že by domácí mohli v  tomto utkání bodovat, avšak ve 40 minutě dostal do hry domácí útočník Horký hlavou po rohovém kopu. Domácí vycítili příležitost a ve 45. min. umístěnou střelou z přímého kopu srovnal na 2:2 Pomíchal.
Dokonalý obrat zařídil z pokutového kopu v 56. min. Horký a od té chvíle viděli diváci strhující bitvu o každý míč, šance se rodily před oběma brankami. O vítězi utkání rozhodla zkušenost lovosických trenérů Vyskočila a Žembery. Po krátké poradě zamíchali dvacet minut před koncem postavením hráčů, Oncirk se přesunul ze zálohy na hrot útoku, Svoboda přešel z pravé na levou zálohu a naopak Majer se přesunul na pravou stranu zálohy, útok podpořil ještě Neruda a Poláček. Tento tah se ukázal jako výtečné řešení, Lovosice si vytvořily v závěru drtivou převahu a odměnou byly dvě branky Poláčka v 80. a Majera v 85. minutě. Lovosické béčko si tak bez ohledu na zbývající výsledky ostatních utkání zajistilo již devítibodový náskok a může slavit postup do okresního přeboru.
I přes slabší chvilky týmu je nutné vyzdvihnout snahu po vítězství a maximální nasazení všech hráčů. Je na místě vyzdvihnout především hru dorostenců Majera, Chvojky a především Oncirka. Všichni prokázali (a nejen v tomto utkání), že mají nejvyšší předpoklady být oporami týmu dospělých. Velmi dobrý výkon podal i Neruda, ale bylo by nespravedlivé nezmínit přístup i výkon kapitána týmu Hrůzy, který našel odvahu se v takovémto zápase postavit do branky na post zraněných brankářů.
Lovosice "B" nastoupily v sestavě:  Hrůza - Neruda, Zimák (46´ Červenka), Richter, Poláček, Krejčí, Krpeš, Podrazil (72´ Svoboda), Chvojka, Oncirk, Majer/ Šmíd.
Další utkání sehraje lovosické béčko na svém hřišti v neděli 9.6. od 17.00 hodin s Travčicemi.