Rozhodla fyzická připravenost

ASK FK Lovosice "B" - FK Travčice 7:0 (2:0) - 2x Podrazil (20´a 63´), 2x Červenka (55´a 88´), 2x Stejskal (70´a 74´), 1x  Baborák (44´) Domácí nasadili hned od počátku utkání v úmorném vedru vysoké tempo.

Soupeř se snažil držet krok, ale dařilo se mu to pouze do 20. minuty. To po velice pěkné kombinaci na jeden dotyk mezi Anderlem, Oncirkem a Podrazilem nejzkušenější, posledně jmenovaný, otevřel skóre. V tu chvíli měli Lovosičtí znatelnou převahu, i když brejky po dlouhých centrech travčických beků mohly být pro domácí branku nebezpečné. Obránci se však nedopustili žádné chyby a míče které prošly kontroloval Hrůza v brance. Domácí si vytvářeli řadu gólových příležitostí, ale klid do jejich řad vnesl až ve 44. min. Baborák, který dokázal zužitkovat přesnou přihrávku jednoho z nejlepších hráčů na hřišti Stejskala.

Druhý poločas Lovosice pokračovaly v nasazeném tempu a hostům viditelně docházely síly. Ti se svůj nedostatek snažili nahradit zvýšeným důrazem, některé zákroky hraničily s regulemi pravidel, avšak rychlostí tuto hru soupeře lovosičtí hráči dokázali eliminovat. Další šance, a konečně i branky, na sebe nenechaly dlouho čekat. Kanonádu druhého poločasu zahájil Červenka, další góly přidali ještě jednou Červenka a Podrazil, dvakrát skóroval ještě Stejskal.

A jak zhodnotili utkání trenéři? "Určitě můžeme být spokojeni s plným bodovým ziskem, hezký pohled je i na konečné skóre, i když podle množství tzv. tutovek by mělo na ukazateli skóre svítit dvojciferné číslo" řekl Josef Vyskočil. "Věděli jsme, že vysoké tempo nemůže soupeř vydržet. Ale my, místo aby jsme víc kombinovali, zahráli si fotbal a nedali protihráčům dostat možnost dostat se do osobních kontaktů, jsme se zbytečně honili a pak ten fotbal bolel", dodal Máro Žembera.

K poslednímu domácímu utkání sezony nastoupilo lovosické béčko v sestavě: Hrůza - Anderle, Poláček, Zimák, Svoboda, Baborák, Podrazil, Stejskal, Krpeš, Oncirk (46´Krejčí), Červenka. V 64.min. utrpěl svalové zranění Zimák (nakopnutý sval) a jelikož nebyl nikdo na střídání, vyměnil si místo v bráně s Hrůzou).

Poslední mistrovské utkání postupové sezony sehrají Lovosice "B" v sobotu 15.6. od 17. hod. ve Velemíně.