Lovosické béčko derby zvládlo

ASK FK Lovosice "B" - Litoměřicko "B" 3:2 (2:1) - 2x Gaube (37´, 39´), 1x Richter (58´)

V derby se střetly rezervy Lovosic a Litoměřic. Před utkáním byla cítit atmosféra derby, málokdo si troufl tipovat vítěze. Litoměřicko sice inkasovalo v prvním zápase 10 branek, avšak v Lovosicích nastoupilo ve značně pozměněné sestavě (ze sestavy v prvním utkání nastoupilo pouze 5 hráčů), lovosické béčko je nováčkem okresního přeboru a ve vyšší soutěži se teprve rozkoukává.

Do utkání vstoupily lépe Lovosice, udávaly tempo hry a vytvořily si celkem výraznou převahu. Ani brankové příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat. V 8. min.poslal Krpeš do šance přesnou přihrávkou Gaubeho, který zakončil přesně, avšak branka nebyla pro ofsajd uznána. Hosté se jen těžko dostávali do útočného pásma, přesto v 11. minutě ojedinělou dalekonosnou střelou litoměřický Rondoš vyzkoušel Šafránka, ten však bravurně vyrazil s pomocí břevna na roh.Od té chvíle tlak domácích narůstal a vypadalo to, že utkání bude jejich jednoznačnou záležitostí. Hrálo se prakticky neustále na polovině hostí, ale šok přišel ve 31. minutě. To Peták nešťastně trefil při odkopu míč, který se dostal před odkrytou branku na nohu litoměřickému Maričovi, pro něhož nebylo obtížné zasunou do prázdné branky.

Po obdržené brance se domácí znovu vrhli do útoku. Již v následující minutě se Gaube dostal sám před hostujícího brankáře, avšak svou šanci ještě neproměnil. Ve 36. minutě Neruda trefil tyč, ale hned v následující minutě Krpeš nádherně uvolnil Gaubeho a ten tentokrát nezaváhal. A jakým přínosem pro Lovosice Gaube je ukázal tento hráč v 39. min., když po ukázkovém sólu obešel tři hráče a strhl vedení na stranu domácích.

Do druhého poločasu vstoupili pro změnu lépe hosté. Ve 46. minutě se ocitl sám pře Šafránkem Kroulík, ale domácí brankář si s ním poradil. Toto varování však domácí nevzali v potaz a doplatili na to v 50. min. Ve vlastní šestnáctce nechali obránci hlavičkovat neobsazeného Titěru a bylo srovnáno na 2:2. Na domácích se pomalu začala projevovat nervozita. Vytvořili si sice tlak, ten však byl bezzubý, hra těžkopádná a případné nabízené šance až trestuhodně zahazovali. Světlý moment přišel v 58. minutě. Podrazil zkušeně vysunul do brejku Richtera, ten stejně zkušeně zasunul podél vybíhajícího brankáře a stanovil tak konečné skóre 3:2 pro Lovosice.

Bohužel, od té chvíle již téměř stovka (!) diváků mnoho pohledného fotbalu neviděla. Domácí se přizpůsobili hře hostí, hra byla neurovnaná, plná nepřesností. Za domácí sice ještě mohl zvýšit v 78. min. Krejčí ale z dobré pozice vysoko přestřelil soupeřovu branku. Nováček OP si přesto připsal velmi cenné vítězství a získal první tři body. Herně však zaostával za svými možnostmi, ale pochvalu si zaslouží za svůj spolehlivý výkon Šafránek v brance.

Lovosicím stále chyběli zranění Hrůza, Červenka a Poláček, stejně tak pracovně vytížený Oncirk. V nedělním utkání nastoupily v sestavě: Šafránek - Svoboda, Zimák, Richter, Peták, Krejčí, Lenrt (62´Zuch), Krpeš, Neruda, Gaube, Podrazil.

V dalším kole zajíždí lovosické béčko v sobotu 31.8. k velmi těžkému utkání do Libotenic, utkání začne v 10:15 hodin..