Poločasový uragán

TJ Žitenice - ASK FK Lovosice "B"  1:7 (0:6)

Skvělým nástupem zaskočilo lovosické béčko favorita tohoto utkání. Zatímco Žitenice v minulém kole dokázaly vyhrát na hřišti vedoucího týmu tabulky,

Lovosice doma utrpěly debakl od průměrného Úštěku. Tentokrát si hosté během počátečního náporu dokázali vytvořit několik slibných příležitostí. Třetí z nich proměnil v 8. min. Krpeš a zahájil tak nevídanou kanonádu na soupeřovu branku. Lovosičtí byli oproti minulým zápasům k nepoznání, skvěle kombinovali, velmi dobrým pohybem mnohdy stavěli domácí hráče do role statistů, pokoušeli se o častou střelbu. Domácí se kromě několika rychlých protiútoků, s kterými si tentokrát důsledná obrana vždy poradila, nezmohli prakticky na nic vážnějšího. A pokud přeci jenom něco prošlo, poradil si Peták v brance. Druhou branku přidal v 18. min. střelecky disponovaný Gaube, tentýž hráč o deset minut později upravil na 0:3. To však zdaleka nebylo v prvním poločase vše, další tři branky do domácí sítě přidali ještě Neruda, Krejčí a opět Gaube.

Ve druhém poločase již hosté především kontrolovali hru, nicméně domácí v 57. minutě vstřelili čestnou branku, když utekl po levé straně žitenický Šoltis a se štěstím překonal Petáka. Domácí průběh utkání nesli velmi těžce, neustále diskutovali s rozhodčím, vyvrcholením byla červená karta pro frustrovaného Diveckého po dvou žlutých kartách v jedné minutě za opakovaně nevhodné protesty vůči rozhodčímu. Poslední střelecké slovo měl v 79. min. Gaube, který svou čtvrtou brankou stanovil konečné skóre 1:7.

Lovosice nastoupily v sestavě: Peták - Zimák, Podrazil, Richter, Krejčí - Chládek (77´Anderle), Krpeš, Oros (23´Neruda), Baborák - Gaube, Rambousek (74´Majer).

Branky: 4x Gaube, 1x Krpeš, Neruda, Krejčí