Obrat po zpackaném poločase

ASK FK Lovosice "B" - SK Sokol Malé Žernoseky  4:3p (0:3) /penalty 4:2/ (47´Krpeš, 78´Gaube, 81´Marčaník)

V tomto utkání byly favoritem M.Žernoseky, ovšem tón hry po celý zápas udávali domácí.

Od počátečního hvizdu rozhodčího zatlačili soupeře do defenzivy a vytvořili si mohutný tlak. Dostávali se do gólových šancí, avšak opět se projevila slabina celé podzimní části soutěže - neproměňování i těch největších příležitostí. Vždyť jen v první pětiminutovce by se nikdo nemohl divit, kdyby Lovosice vedly 2 - 3 gólovým rozdílem. A přišel trest. V 7. minutě utekl žernosecký Jopa a otevřel skóre. Ve stejném duchu probíhal celý první poločas. Lovosice měly chvílemi až drtivou převahu, ovšem bez brankového efektu. Hosté naopak z ojedinělých protiútoků ještě dvakrát překonali bezmocného Petáka v lovosické brance. V 15. minutě se prosadil Spěváček a na hrozivých 0:3 upravil ve 37. min. Černý.

Sympatické bylo, že ani za takto nepříznivého stavu domácí nesložili zbraně. Po přestávce se pustili do soupeře s ještě větším nasazením a již ve 47. minutě byl v šestnáctce podražen pronikající Rambousek a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Krpeš. O pouhé necelé dvě minuty později se do vyložené šance prokličkoval Gaube, ale v těsném časovém sledu nenašel rozhodčí odvahu podruhé ukázat na značku pokutového kopu. To již však musel v 62. minutě po hraní rukou jednoho z obránců ve vlastní šestnáctce. Míč si opět postavil Krpeš, tentokrát však jeho přízemní střelu brankář Wasylyszyn vystihl. V 77.min.musel pro zranění kolene vystřídat do té doby dobře hrající Neruda. Jeho bolest zmírnil hned v následující minutě Gaube, když překonal brankáře Žernosek podruhé. Bojovnost a odhodlání přinesly domácím odměnu v podobě vyrovnávací branky. Devět minut před koncem se prosadil jeden z nejlepších hráčů na hřišti Marčaník. Do konce utkání se již nic podstatného nestalo, o vítězi tak rozhodovaly penalty. Pevnější nervy měli domácí a zaslouženě byli v rozstřelu úspěšnější. Svoji penaltu sice neproměnil Baborák, ale úspěšní byli Zuch, Marčaník, Podrazil a brankář Peták. Ten sám kapituloval pouze dvakrát a svou proměněnou penaltou rozhodl definitivně o dělbě bodů.

Stovka diváků viděla zajímavý, rychlý a dramatický fotbal. Lovosice vyhrály zcela zaslouženě a pochvalu za bojovnost a nasazení zaslouží tentokrát všichni lovosičtí hráči. Nicméně je na místě vyzvednou výkony Petáka, Orose, Rambouska a Marčaníka.

Sestava domácích: Peták - Oros, Podrazil, Rambousek, Červenka (69´Svoboda), Chládek (46´Zuch), Neruda (77´Anderle), Baborák, Krpeš, Gaube, Marčaník / Majer, Zimák

Trenér Vyskočil: "Před zahájením sezony jsem plánoval zisk 15 bodů. V průběhu sezony se nám příliš nedařilo, ale nakonec se nám cíl podařilo splnit, takže teoreticky spokojenost. Ovšem, když si promítnu zpětně jednotlivé zápasy, možnosti na bodový zisk byly vyšší. A nebyla to jen naprosto zbytečná kontumační prohra v Rovném, která byla vyvrcholením nedobré disciplíny. Musíme se zaměřit na kvalitní zimní přípravu, přesvědčit hráče o nutnosti přípravy na zápasy a dokázat, že máme na víc, než na 11. příčku v tabulce".