Cenný výsledek béčka v přípravě

FŠ Litvínov - FK ASK Lovosice "B" 4:6 (1:3) - ( 2x Oros, 2x Marčaník, 1x V. Svoboda, 1x D. Svoboda)

Další přípravné utkání sehrálo lovosické béčko na hřišti vedoucího celku okresního přeboru FK FŠ Litvínov. Lovosičtí se zdatnějšího soupeře nezalekli a sehráli vynikající zápas.

Hrálo se v ostrém tempu, hra byla vyrovnaná, rychlé akce i šance se střídaly na obou stranách. Lovosičtí však tentokrát byli úspěšnější v jejich zakončení a zatížili konto soupeře šesti brankami. Již ve 3. min. šel po přesném pasu Macháčka sám na soupeřova brankáře Marčaník, ale nedal. Ještě v téže minutě odpověděli domácí nebezpečnou střelou z 25 metrů, ale ani tato střela nenašla cíl. Od 10. min. převzal iniciativu Litvínov a nepříjemně dotíral na lovosickou branku. V 16.min. skvěle zakročil lovosický brankář Šedivý. Odpovědí Lovosic byla nejdříve hezká střela Marčaníka, gólově se však prosadil až o 3. minuty později Vladimír Svoboda po přihrávce Gaubeho. Gaube po dalších třech minutách opět přihrál na gól, tentokrát od něho dostal přesný míč Oros a z 20 m zvýšil na 0:3. Ani za takto nepříznivého stavu však Litvínov nerezignoval, ve 40. min. vyloženou šanci ještě neproměnil, avšak ve 44. minutě snížil na 1:3 a oživil naděje na zvrácení výsledku.

Jenomže Lovosice tentokrát předváděly velmi dobrý výkon a výsledkem byla čtvrtá branka v síti domácích, tentokrát se prosadil Dominik Svoboda po přesném centru Gajdoše. Hra nadále probíhala v ostrém tempu, mnohdy se docela i jiskřilo. V 57.min. snížili domácí opět na rozdíl dvou branek. Když však po třetí gólové přihrávce Gaubeho v 70.min. vstřelil Marčaník pátý a v 79.min Oros šestý gól (to Červenka vybojoval v šestnáctce soupeře těžký míč), bylo o vítězi tohoto utkání prakticky rozhodnuto. V závěru utkání domácí vystřídali pět hráčů, přičemž hostům již v tomto náročném utkání pomalu docházeli síly. V 81. a v 85.minutě Litvínov stačil ještě zkorigovat na 4:6, víc však již lovosičtí nedovolili.

Po skončení utkání byli trenéři Vyskočil a Žembera spokojeni nejen s cenným vítězstvím, ale především s předvedenou hrou a bojovným výkonem svých svěřenců. Oba trenéři pak navíc vyzvedli velmi dobrý výkon především mladých dorostenců, ale také příkladnou spolupráci starších zkušenějších hráčů s těmito mladíky.

Lovosice "B" nastoupili v sestavě: Šedivý (dor.) - Fryč, Marčaník, Havel (dor.), Anderle (dor.), Červenka, Oros, Krpeš, Vladimír Svoboda, Marčaník, Gaube, Gajdoš (dor.), Světinský (dor.), Veselý (dor.), Dominik Svoboda (dor.).

V neděli 23.2. hraje lovosické béčko na UT další přípravný zápas od 17. hod. s FK Slovan Chabařovice, účastníkem OP (ÚL).