Béčko v přípravě prohrálo v Kostomlatech

FK Kostomlaty pod Milešovkou - FK ASK Lovosice "B" 5:1 (2:1)

V prvním přípravném utkání nadcházející sezony podlehlo lovosické béčko účastníku teplického okresního přeboru na jeho hřišti 1:5.

Lovosičtí přijeli do Kostomlat ve velmi nekompletní sestavě, navíc pouze s osmi hráči (kvůli tomu, aby utkání mělo vůbec smysl odehrát "půjčili" domácí Lovosicím dva své hráče).

Hosté s domácími dokázali držet krok první poločas, byť převaha hostitelů byla výrazná. Kostomlaty šly do vedení v 15. min., když se prosadil Pokorný, avšak hned v následující minutě srovnal na 1:1 po přesné Stejskalově přihrávce Přeučil. Poločasový účet vystavil v 30. min. Kugler, který se ocitl sám před brankářem Volákem a nezaváhal.

Druhý poločas již byl zcela jednoznačně v režii domácích, když navíc odstoupil pro bolesti v kotníku zapůjčený Vařecha a hosté hráli pouze v devíti lidech. Kostomlatští dokázali ještě třikrát skórovat (47´Kugler, 59´Zeman, 76´Beneš). a upravili na konečných 5:1.

Kladně v tomto utkání lze hodnotit bojovnost a snahu lovosických, několika pěknými zákroky se blýskl teprve patnáctiletý brankář Volák.

Vysokou neúčast hráčů na prvním utkání po dlouhé vynucené přestávce je zbytečné komentovat. Jelikož se jedná o dlouhodobý problém, musí si naléhavost důvodů neúčasti i svůj přístup ke kolektivu a k oddílu rozebrat každý jednotlivec individuálně.

Lovosice "B" nastoupily v sestavě: Volák - Zimák, Stejskal, Veselý, V.Svoboda, Červenka, D.Svoboda, Přeučil (+ 2 hráči Kostomlat).

Před zahájením soutěže by mělo béčko sehrát ještě tři přípravná utkání - v Chabařovicích, Židněvsi (Ml.Boleslav) a v Děčíně.