BÉČKO PŘÍJEMNĚ PŘEKVAPILO

ASK FK Lovosice "B" - TJ Dobříň 2:1 (2:0) -    3.´Zuch, 18.´Gaube

Po velice nelichotivých výsledcích v posledních zápasech vidělo 70 přítomných diváků nečekaně dobrý, soustředěný výkon lovosického B-mužstva. Ve třetím kole OP porazilo kvalitní tým Dobříně 2:1.

Domácí svého soupeře zaskočili již ve 3. minutě utkání, po přesné Chládkově přihrávce se dobře uvolnil Zuch a otevřel skóre. Na rozdíl od předchozích zápasů si Lovosice vedení pohlídaly a nedovolily soupeři v krátké době vyrovnat. Naopak, udávaly tempo hry a byly lepším mužstvem na hřišti. Velmi dobře pracovaly všechny řady, především obrana dirigovaná bezchybným Lenrtem podala až nezvykle kvalitní výkon. Svou převahu lovosičtí korunovali v 18.min., to našel vtipně Chládek Gaubeho a ten se tentokrát nemýlil. A to ještě ve 34.min. Nerudova sražená střela orazítkovala soupeřovo břevno.

Podle očekávání se soupeř snažil do druhého poločasu na domácí "vlítnout", avšak střední i obranná řada kromě nebezpečných rohů nedovolila bezprostřední ohrožení Šafránka v brance. Dobříň přesto snížila na 2:1 z více než problematicky nařízené penalty. Faul Lenrta v 64. min. na soupeřova útočníka viděl pouze rozhodčí Blažek.

Poslední čtvrthodina byla velmi dramatická na obou stranách. Soupeř dokázal zvýšit úsilí a v těchto chvílích byl daleko nebezpečnější než domácí, kteří se zaměřili na vyztužení defenzívy a rychlé brejky. Domácím fanouškům zatrnulo nejvíce v 81.minutě. Po přesném centru z levé strany se dostal k razantní hlavičce hostující Šmidrkal, ale míč směřující pod břevno Šafránek bravurně vyrazil nad bránu. Poté se již nic dramatického nestalo a domácí vybojovali plný bodový zisk.

Sestava domácích: Šafránek - Zuch (85. Přeučil), Krpeš (K)(90. Fryč, Gaube, Lenrt, Podrazil, Oros, Chládek, Neruda, Zimák, V.Svoboda (66. D.Svoboda), /Šedivý.

V příštím kole by bylo dobré výkon tohoto zápasu potvrdit, avšak béčko zajíždí v sobotu 19.9. na půdu jednoho z lídrů soutěže FK Libotenice a určitě není v tomto zápase favoritem. Utkání bude zahájeno v 16,30 hod.