Hodnocení uživatelů: 3 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

FK ASK Lovosice "B" byl nově založen těsně před zahájením právě dokončené sezony, když v Třebenicích skončil mužský fotbal.

Základ mužstva tvořili právě třebeničtí hráči, kteří nadále chtěli pokračovat v aktivní činnosti, tým byl doplněn některými kmenovými hráči a dorostenci Lovosic. Mužstvo bylo zařazeno do IV. třídy skupiny A. Trenéry byli jmenováni Josef Vyskočil a Mário Žembera, realizační tým spolu s nimi tvořili vedoucí mužstva František Vojta a masér Jozef Németh.

Před vstupem do mistrovské soutěže sehrálo mužstvo 4 přípravné zápasy a již jejich výsledky naznačily, že by mělo patřit mezi favority soutěže. Nejprve podlehlo účastníku II.třídy Litoměřicko "C" 2:4, góly Espinosa a Červenka (ukázalo se, že toto byla jediná porážka lovosického béčka do skončení celé sezony). Následně béčko porazilo Cítov 13:2 (Přeučil 3, Krpeš 3, Richter 2, Krejčí 2, Havránek, Stašek, Denny), v Libčevsi zvítězilo 6:5 (Marčaník 3, Lenrt 2, Poláček) a remizovalo s Pokraticemi 1:1 (Richter).

Podzimní část mistrovské soutěže zvládli lovosičtí zcela suverénně bez ztráty jediného bodu a impozantním skóre 88:4, a v postatě nebylo o vítězi skupiny pochyb. Přesto trenéři nic neponechali náhodě, zvolili náročnou zimní přípravu, mimo jiné sehráli jejich svěřenci 7 přípravných zápasů. Ač se jednalo o soupeře z vyšších tříd, dokázali 6x zvítězit a pouze 1x remizovat  se skóre 49:8 (Čížkovice 12:2, Lenešice 11:0, M.Žernoseky 2:1, Litoměřicko C 2:0, Č.Kopisty 2:2, V.Žernoseky 10:1 a Straškov 10:2).

Jarní část se odehrála opět v režii Lovosic, prošly jí stejně jako podzim bez ztráty bodu a upravily svou bilanci  mistrovských zápasů na 16 0 0  128:7 48 b.

V letošním ročníku IV. třídy připravil fotbalový svaz novinku, o postup do III.třídy se v kvalifikaci utkala první tři mužstva skupiny A (Litoměřice) a první tři skupiny B (Roudnice) s tím, že výsledky vzájemných zápasů postupujících celků do kvalifikace se započítaly. Lovosice tak čekali soupeři Střížovice, Vrbice-Vetlá a Vražkov. Ani tito soupeři nebyli pro lovosické béčko vážnou překážkou, nádstavbovou částí prošlo s bilancí 6  5 1 0  52:7 17 b. O ztrátu jediného bodu se postaraly až v posledním kole Střížovice, když po remíze 4:4 prohrály až na penalty. Dlužno podotknout, že v tomto utkání nastoupilo 7 dorostenců ale tito mladíci dokázali, že je možné je postupně začleňovat do mužstva dospělých.

Do mistrovských utkání béčka se během sezony (22 utkání) zapojilo 42 hráčů, 24 z nich dokázalo skórovat. Nejvíce zápasů odehráli Krejčí, Krpeš, Zimák, Červenka - 20, Stašek - 19, S.Hrůza, Přeučil - 17, Richter - 16, Poláček - 15, ... Nejlepším střelcem nejen lovosického týmu, ale celé soutěže se stal Miloš Červenka, když  dokázal vstřelit úctyhodných 46 branek! Dále síť soupeřových brankářů dokázali rozvlnit Krpeš 19, Přeučil 13, Richter 11, Podrazil 10, Poláček 9, S.Hrůza 8, Stašek 8, Havránek 8, Krejčí 6, Espinosa 5, Klug 5, P.Hrůza 4, Wald 4, Zimák 4, Lenrt 4, Oncirk 4, Husár 3, Marčaník 3, Zubatý 2, Uller 1, Schejbal 1, Rokoš 1, jedenkrát si soupeř vstřelil vlastní gól. 

FK ASK Lovosice B byl nejslušnějším týmem celé soutěźe, neinkasoval ani jednu červenou kartu a pouze 7 žlutých karet (S. Hrůza 3, Přeučil, Stašek, Zimák, Klug 1). Kapitánem mužstva byl po většinu zápasů Stanislav Hrůza, při jeho absenci jej zastupoval Tomáš Zimák.

Celkově tým působil celistvým dojmem, z jednotlivých hráčů vyzařovala pohoda a chuť hrát. Pro mužstvo  bylo charakteristické, že treneři Vyskočil a Žembera si dokázali vytvořit u hráčů respekt, do jednotlivých utkání nastupovalo mužstvo velmi dobře připravené, k čemuž přispěla i poctivá "mravenčí" práce vedoucího mužstva Vojty i příprava hráčů rukami maséra Németha. O příznivé atmosféře v kabině svědčí i kuriozitka - sázka mezi mužstvem a realizačním týmem. Pokud by tým prošel celou soutěží bez ztráty bodu, zamete realizační tým lovosické náměstí, při ztrátě byť jediného bodu budou zametat hráči. Remíza v posledním utkání ve Střížovicího vložila košťata do rukou hráčům.

Slovo trenérů na závěr: " Úkol sezony jsme splnili na 100 procent. Ve vyšší třídě chceme na uplynulou sezonu navázat, je však potřeba ještě více stmelit kolektiv. Zde se přeci jenom ještě ukazují rezervy. Chceme přitáhnou diváky a předvádět kvalitní hru, přinášet jim radost z gólů a bodů našeho týmu".